همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
توضیح

معماري و دكوراسيون داخلي

معماري و دكوراسيون داخلي

طراحي دكوراسيون داخلي و معماري دكوراسيون خارجي يك هنر است. اين كه تمام اجزاي داخلي خانه با هم هماهنگ باشند و هارموني خاصي داشته باشند، از آن دسته ايده هايي است كه نياز به ذوق و سليقه دارد. اين ايده يا ذوق و سليقه با اندكي مطالعه نيز بدست مي آيد. در اين مقاله ايده هايي از طراحي دكوراسيون داخلي به شما پيشنهاد ميدهيم. با توجه به نورگيري منزلتان اين پيشنهاد ها را بررسي كنيد. بهتر است كه لوازم  منزل را طوري بچينيد كه نور بيشتر در خانه جريان داشته باشد….

ايده هاي ساده در دكوراسيون منزل

1.كابينت

اگر رنگ كابينت هاي آشپزخانه منزل شما تيره است بهتر است از پرده ها و مبلماني به رنگ روشن استفاده كنيد اما اگر كابينت ها رنگ روشني دارد اگر از پرده و مبلمان روشن استفاده كنيد، خانه كاملا بي روح و سرد به نظر ميرسد.

2.گل هاي آپارتماني

اگر وسايل منزل شما سياه و سفيد است ( كه اين روز ها طرفداران زيادي دارد ) از گل ها و گلدان هاي طبيعي زيادي در خانه استفاده كنيد. گل هاي آپارتماني سبز رنگ به روحيه اعضاي خانواده طراوت ميبخشد و منزل را از آن حالت بي روح و سرد خارج ميكند.

3.درب و پنجره

براي پنجره ها از پرده هايي استفاده كنيد كه نور به راحتي در منزل جريان داشته باشد. سعي كنيد از ايده هاي كليشه اي فاصله بگيريد و براي درب و پنجره هاي اتاق خواب ها از رنگ هاي روشن استفاده كنيد.

4.روشويي و سرويس بهداشتي

از ايده هاي كوچك در سرويس هاي بهداشتي استفاده كنيد. به عنوان مثال از چند گلدان كوچك رنگي (پلاستيكي يا طبيعي) در روشويي يا از استيكر هاي مخصوص ديوار هاي سرويس هاي بهداشتي استفاده كنيد.

5.شومينه

ايده جالبي كه اين روزها براي شومينه ها استفاده ميشود اين است كه به جاي مبل و صندلي در جلوي شومينه از پيلو هاي بزرگ (بالش يا كوسن) براي نشستن استفاده ميكنند. ترجيحا از پيلوهاي بزرگ رنگي استفاده كنيد يا از رنگ هايي استفاده كنيد كه با مبلمانتان هارموني دارند.

6.گچ بري و آرك

طراحي هايي براي گچ بري منزل انتخاب كنيدكه بسيار ساده وم شيك باشند. مخصوصا براي آرك ها. گچ بري هاي شلوغ، منزل شما را كوچكتر نشان ميدهد. اگر منزل بزرگي داريد ميتوانيد از گچبري هاي شلوغ استفاده كنيد.

7.پوشش نماي ساختمان

اگر پوشش نماي ساختمان منزل شما به صورتي است كه از شيشه بسيار استفاده شده ، سعي كنيد از پرده هاي ساده براي پنجره ها استفاده كنيد. اما اين موضوع بستگي به ويو (ديدگاه ) ساختمان شما دارد. اگر پوشش نماي ساختمان منزل شما از آجر زياد استفاده شده است ، بهتر است كه از پرده هايي با رنگ روشن استفاده كنيد تا نور بيشتر در منزل نفوذ كند.

8.سونا و جكوزي

براي طراحي و ساخت سونا و جكوزي در منزل از مواد و مصالح ساختماني مدرن استفاده ميشود. به عنوان مثال از چوب هاي ترموود براي ساخت سونا استفاده ميشود. با اين كه امكان داشتن سونا و جكوزي براي همه خانه ها موجود نيست اما حداقل وان هاي مدرني وجود دارد كه داراي جكوزي است و براي آپارتمان هاي كوچك هم مناسب و قابل استفاده است.

اين مطلب صرفا چند پيشنهاد براي تغيير محيط منزلتان بود. هميشه تغييردر محيط هرچند كوچك براي مدتي طولاني باعث تغيير روحيه نيز ميشود. اگر ايده اي در باره طراحي دكوراسيون در ذهن داريد لطفا با ما به اشتراك بگذاريد.

نوشته شده توسط wikioozweb

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
اجرا شده توسطهمسپار